Responsive ThemeForest Wordpress Theme Avada bigtheme.net/wordpress/themeforest/323-avada BIGtheme.net

Typography
Zvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivna
 

16. decembar 2019.

Društvo istoričara Raškog okruga organizovalo je prošle subote u kraljevačkoj biblioteci „Stefan Prvovenčani“  takmičenje  učenika  osnovnih i srednjih škola u oviru serijala „Kraljevo bira znanje – Žička arhiepiskopija i Nemanjići"

Prvi deo takmičenja bio je test znanja o Nemanjićima.

Šestoro najboljih najboljih učenika osnovnih i  četvoro najboljih učenika srednjih škola ostvarili su pravo da učestvuju u drugom delu takmičenja. U ovom delu takmičenja njihov zadatak bio je da napišu esej na temu  „Žička arhiepiskopija i Nemanjići“.

Rezultati testa o Nemanjićima:

Učenici osnovnih  škola:

1.Neda Lazarević, OŠ „Dositej Obradović'' br. poena 35

2. Gašo Milentijević, OŠ ,,Živan Maričić'' br. poena 34

3. Anastasija Čeperković, OŠ ,,Živan Maričić'' br. poena 34

4. Aleksandar Angeleski, OŠ ,,IV kraljevački bataljon'' br. poena 34

5. Darija Vasiljević, OŠ ,,IV kraljevački bataljon'' br. poena 33

6. Lenka Milojčević, OŠ ,,Živan Maričić'' br. poena 33

7. David Gogić, OŠ „Dositej Obradović'' br. poena 32

8. Danica Banjac, OŠ ,,Živan Maričić''  br. poena 31

9. Dušan Drobnjak, OŠ ,,IV kraljevački bataljon'' br. poena 31

10. Mateja Veličković, OŠ ,,IV kraljevački bataljon'' br. poena 30

11. Dušan Vilimonović,  OŠ ,,IV kraljevački bataljon'' br. poena 30

12. Milica Joksimović, OŠ „Dositej Obradović'' br. poena 30

13. Maja Trifunović, OŠ ,,Jovan Cvijić'' br. poena 29

14. Bogdan Erdoglija,  OŠ „Dositej Obradović'' br. poena 29

15. Iva Tomić, OŠ ,, Dositej Obradović'' br. poena 29

16. Matija Beloica, OŠ ,,IV kraljevački bataljon'' br. poena 29

17. Jana Vesković, OŠ ,,Jovan Cvijić'' br. poena 28

18. Marko Obradović, OŠ ,,IV kraljevački bataljon'' br. poena 27

19. Anćela Brkušanin, OŠ ,,Živan Maričić''  br. poena 27

20. Aleksandar Vilimonović, OŠ ,,Vuk Kradžić'' br. poena 27

21. Nikola Radišić, OŠ ,,IV kraljevački bataljon'' br. poena 27

22. Jovan Milovanović, OŠ ,,Živan Maričić''  br. poena 24

23. Lena Gašović, OŠ ,,Živan Maričić''  br. poena  23

24. Ilija Milenković, OŠ ,,Jovan Cvijić'' br. poena 23

25. Tara Petrović, OŠ ,,Živan Maričić''  br. poena  23

26. Novica Gajović, OŠ ,,Živan Maričić''  br. poena  21

27. Dušan Pantelić, OŠ „Dositej Obradović'' br. poena 20

28. Mia Pavlović, OŠ ,,Živan Maričić''  br. poena  17

29. Marta Dimitrijević, OŠ „Dositej Obradović'' br. poena 17

30. Uroš Đoković, OŠ ,,Živan Maričić''  br. poena  16

31. David LJešević, OŠ „Dositej Obradović'' br. poena 16

32. Petar Žiravac, OŠ ,,Vuk Kradžić'' br. poena 15

33. Vasilija Dinulović, OŠ ,,Vuk Kradžić'' br. poena 13

Učenici Gimnazije i srednje –stručnih škola:

1. Ognjen Pavlović, Gimnazija br. poena 39

2. Sofija Ćurić, Gimnazija br. poena 36

3. Anastasija Spasić, Medicinska škola br. poena 35

4. Stefan Pejković, ESTŠ ,,Nikola Tesla'' br. poena 34

5.Milica Pavlović, Gimnazija br. poena 33

6. Nikola Blagojević, Ekonomsko-trgovinska škola br. poena 32

7. Dunja Jovančević, ESTŠ ,,Nikola Tesla'' br. poena 32

8. Filip Pavlović, Gimnazija br. poena 31

9. Vladimir Topalović, Ekonomsko-trgovinska škola br. poena 23

10. Pavle Jolović, Ekonomsko-trgovinska škola br. poena 18

11. Miloš Petrić, ESTŠ ,,Nikola Tesla'' br. poena 10

Esej „Žička arhiepiskopija i Nemanjići“

                          finalisti, učesnici drugog dela takmičenja

Petočlana komisija ocenjivala je radove učenika. Radovi su bili šifrirani i tek nakon ocenjivanja pristupilo se dešifrovanju.

Učenici su ostvarili sledeći uspeh:

Osnovna škola:

1.mesto - Neda Lazarević, OŠ „Dositej Obradović''

2.mesto - dele Darija Vasiljević, OŠ ,,IV kraljevački bataljon“ i

                         Aleksandar Angeleski, OŠ ,,IV kraljevački bataljon''

3.mesto - Anastasija Čeperković, OŠ ,,Živan Maričić''

4.mesto - Lenka Milojčević, OŠ ,,Živan Maričić''

5.mesto - Gašo Milentijević, OŠ ,,Živan Maričić''

Učenici Gimnazije i srednje - stručnih škola:

1.mesto- Anastasija Spasić, Medicinska škola

2.mesto - dele Ognjen Pavlović, Gimnazija i

                         Stefan Pejković, ESTŠ ,,Nikola Tesla''

3.mesto - Sofija Ćurić, Gimnazija

Učenici koji su osvojili prvo mesto, Neda Lazarević i Anastasija Spasić, dobile su nagradno putovanje u Skoplje, sa obilaskom manastira Staro Nagoričino i manastira Lesnovo. I ostali finalisti dobiće prigodne nagrade.

 

 

 

Ostavite komentar

Sva polja označena * su neophodna

0 Comments